CITY MATTERS!

W przyszłym tygodniu (5 czerwca) w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędzie się Kongres pod nazwą „City Matters”.  

Podczas kongresu zostanie poruszona szeroko rozumiana kwestia współpracy samorządu, mieszkańców i inwestorów na rzecz tworzenia lepszego miasta. Dodatkowo przewidziano debaty poruszające palące współcześnie miejskie problemy: walka ze smogiem i strefy czystego transportu oraz dostępne mieszkania w świetle uwarunkowań prawnych (specustawy mieszkaniowej i programów rządowych Mieszkanie na wynajem oraz Mieszkanie Plus). Pod koniec spotkania goście spotkania będą mieli okazję zapoznać się z prezentacjami przedstawiającymi dobre praktyki w polskich miastach. Przewidziano także powołanie Federacji Piesza Polska, w której skład wejdą podmioty działające na rzecz dostosowania miast do potrzeb pieszych. 

Do uczestnictwa w kongresie i poszczególnych debatach zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji miejskich wpływających na jakość życia w mieście. Swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami podzielą się również: Saskia Beer (TransformCity, Amsterdam), Mara Cavelier (Bruxelles Environnement – IBGE), Marlena Happach (Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawa).

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz Placemakers. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz Unia Metropolii Polskich.

Więcej informacji o samym kongresie i prelegentach znajdziecie na stronie głównej kongresu CITY MATTERS. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie! 🙂