Miasto eco i innowacyjne jednocześnie? Jak najbardziej!

W wielu miastach coraz częściej zauważalna jest troska o środowisko przyrodnicze. Nierzadko wynika to z wyzwań środowiskowych jakie koncentrują się w dużych miastach i potrzebie ich sprawnego rozwiązywania. Działania te mają bardzo często charakter innowacyjny. Wśród społeczeństwa panuje jednak przekonanie, że ekologiczne rozwiązania mogą być wdrażane wyłącznie kosztem innych aspektów rozwoju miasta. Jak się jednak okazuje, wszystko da się umiejętnie pogodzić.

W dniach 27-28 września 2018 roku, w siedzibie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja „Innowacyjne eco-miasto 2018”. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie rozwoju zrównoważonego oraz przyjaznych środowisku innowacyjnych rozwiązań. To międzynarodowe wydarzenie będzie okazją do spotkania ekspertów w dziedzinie technologii i zrównoważonego rozwoju, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych i przedstawicieli środowiska biznesowego.

Jak informują organizatorzy spotkania, wydarzenie łączy w sobie aż trzy formuły! Uczestnictwo w konferencji możliwe jest poprzez wystąpienia i prezentacje ekspertów oraz pytania i komentarze wygłaszane przez uczestników, zapoznanie się z dobrymi praktykami (będą przedstawiane osiągnięcia miast we wdrażaniu polityki zrównoważonego rozwoju i implementacji rozwiązań prośrodowiskowych) oraz dyskusje, które zostały przewidziane po sesjach tematycznych.

Organizatorami wydarzenia są: Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz m.st. Warszawa. Konferencja jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wśród patronów i partnerów projektu znalazły się: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Infrastruktury, URBACT, Związek Miast Polskich i wiele, wiele innych!

Zachęcamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu – program konferencji prezentuje się naprawdę interesująco (dostępny jest pod tym linkiem). 😉

Dla tych, którzy czują niedosyt informacji, odsyłamy bezpośrednio na stronę konferencji.

Do zobaczenia na wydarzeniu!