Otwieramy Kampus Główny UW!

Od pewnego czasu w debacie publicznej mówi się o roli kampusów akademickich jako miejscach o różnych funkcjach, otwartych nie tylko na społeczność akademicką ale również innych użytkowników miasta (mieszkańców, turystów). W roku akademickim 2017/2018 studentki specjalizacji Animacja Kultury w IKP UW prowadziły twórcze badania Powiśla – jego sfery społecznej, wizualnej i dźwiękowej przy pomocy strategii sztuki współczesnej. Jednym z celów Projektu Powiśle było zainicjowanie nowych relacji UW z najbliższym otoczeniem – zarówno z instytucjami lokalnymi, jak i mieszkańcami Powiśla.

Jak się okazało, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego jest miejscem dostępnym dla każdego. Na jego terenie zlokalizowanych zostało wiele różnych funkcji: można nadać paczkę, zjeść smaczny posiłek, uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. Aby podzielić się zebranymi danymi, zespół specjalizacji we współpracy z Pracownią Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym uruchomił stronę pod nazwą Otwarty Kampus. Na stronie zostały umieszczone same użyteczne informacje wraz z opisami wybranych miejsc.

Dlatego serdecznie zapraszamy na wydarzenie inaugurujące interaktywny przewodnik po Kampusie Głównym UW, które odbędzie się w poniedziałek 8 października w godz. 17:00-19:00 na placu przed Instytutem Kultury Polskiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Tego samego dnia w Instytucie Kultury Polskiej będzie można zobaczyć wystawę zdjęć, video i słuchowisk, podsumowującą Projekt Powiśle.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem pod adresem: http://ok.uw.edu.pl/, a także przystąpienia do wydarzenia na Facebooku.